Overzicht gebruikte treinnummers in 2024: verschil tussen versies
Uit Somda RailWiki
Naar navigatie springenNaar zoeken springen| Regel 33: | Regel 33: | ||
|- | |- | ||
! 450 | ! 450 | ||
| − | | [[Roosendaal]] - | + | | [[Roosendaal]] - Emmerich || Intercity || || NMBS || |
|- | |- | ||
! 500 | ! 500 | ||
| Regel 120: | Regel 120: | ||
|- | |- | ||
! 3700 | ! 3700 | ||
| − | | Venlo - | + | | Venlo - Dordrecht || Intercity || VIRM || NS || via Schiphol |
|- | |- | ||
! 3800 | ! 3800 | ||
| Regel 138: | Regel 138: | ||
|- | |- | ||
! 4500 | ! 4500 | ||
| − | | Amsterdam Centraal - Enkhuizen || Intercity || | + | | Amsterdam Centraal - Enkhuizen || Intercity || SLT || NS || |
|- | |- | ||
! 4600 | ! 4600 | ||
| Regel 213: | Regel 213: | ||
|- | |- | ||
! 7300 | ! 7300 | ||
| − | | [[Breukelen]] - [[Rhenen]] || Sprinter || | + | | [[Breukelen]] - [[Rhenen]] || Sprinter || SNG || NS || |
|- | |- | ||
! 7400 | ! 7400 | ||
| − | | [[Driebergen-Zeist]] - Uitgeest || Sprinter || | + | | [[Driebergen-Zeist]] - Uitgeest || Sprinter || SNG || NS || |
|- | |- | ||
! 7500 | ! 7500 | ||
| Regel 258: | Regel 258: | ||
|- | |- | ||
! 9300 | ! 9300 | ||
| − | | Amsterdam Centraal - Parijs || Thalys || Thalys PBA/PBKA || | + | | Amsterdam Centraal - Parijs || Thalys || Thalys PBA/PBKA || Eurostar || |
|- | |- | ||
! 9900 | ! 9900 | ||
| − | | Amsterdam Centraal - Bourg St. Marie || Thalys || Thalys PBA/PBKA || | + | | Amsterdam Centraal - Bourg St. Marie || Thalys || Thalys PBA/PBKA || Eurostar || |
|- | |- | ||
! 11400 | ! 11400 | ||
| Regel 279: | Regel 279: | ||
|- | |- | ||
! 13300 | ! 13300 | ||
| − | | Den Haag Centraal - Leiden || Sprinter || SLT || NS || | + | | Den Haag Centraal - Leiden || Sprinter || SLT || NS || rijdt op vrijdag |
|- | |- | ||
! 13800 | ! 13800 | ||
| Regel 381: | Regel 381: | ||
|- | |- | ||
! 32000 | ! 32000 | ||
| − | | [[Maastricht Randwijck]] - | + | | [[Maastricht Randwijck]] - Kerkrade Centrum || Stoptrein || Flirt || Arriva || RS18 |
|- | |- | ||
! 32200 | ! 32200 | ||
| Regel 393: | Regel 393: | ||
|- | |- | ||
! 32500 | ! 32500 | ||
| − | | [[ | + | | [[Heerlen]] - [[Sittard]] || Stoptrein || GTW || Arriva || RS15 |
|- | |- | ||
! 32700 | ! 32700 | ||
Versie van 30 sep 2024 21:11
In het dienstregelingsjaar 2024 wordt gebruik gemaakt van de volgende treinseries. Het materieel dat genoemd wordt in de series is zoals de inzet is per december 2023.
| Serie | Traject | Treinsoort | Materieel | Vervoerder | Opmerkingen |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 | Amsterdam Centraal - Basel SBB / Köln Hbf | ICE | ICE-3M | DB / NS | |
| 120 | Amsterdam Centraal - Frankfurt (M) Hbf / Köln Hbf | ICE | ICE-3M | DB / NS | |
| 140 | Amsterdam Centraal - Berlin Ostbahnhof | Intercity | Baureihe 193 + DB rijtuigen | DB /NS | |
| 150 | Amsterdam Centraal - Frankfurt / Basel via Mönchengladbach | ICE | ICE-3M | DB / NS | |
| 220 | Amsterdam Centraal - Frankfurt (M) Hbf | ICE | ICE-3M | DB / NS | |
| 240 | Amsterdam Centraal - Hannover Hbf / Berlin Ostbahnhof | Intercity | Baureihe 193 + DB rijtuigen | DB / NS | |
| 250 | Amsterdam Centraal - Frankfurt/Basel via Mönchengladbach | ICE | ICE-3M | DB / NS | |
| 400 | Amsterdam Centraal - Zürich | NightJet | Baureihe 193 + rijtuigen DB, ÖBB en SBB | ÖBB | |
| 420 | Amsterdam Centraal - Innsbruck / Wenen | NightJet | Baureihe 193 + rijtuigen ÖBB | ÖBB | |
| 450 | Roosendaal - Emmerich | Intercity | NMBS | ||
| 500 | Rotterdam Centraal - Groningen | Intercity | ICMm | NS | |
| 600 | Rotterdam Centraal - Leeuwarden | Intercity | ICMm | NS | |
| 700 | Den Haag Centraal - Groningen | Intercity | ICMm | NS | |
| 800 | Schagen / Alkmaar - Maastricht | Intercity | VIRM | NS | In de spits rijden enkele treinen door naar Schagen |
| 900 | Rotterdam Centraal - Amsterdam Centraal | Intercity direct | Baureihe 186 + ICRmh | NS | |
| 1000 | Rotterdam Centraal - Amsterdam Centraal | Intercity direct | Baureihe 186 + ICRmh | NS | |
| 1100 | Den Haag Centraal - Eindhoven | Intercity | Baureihe 186 + ICRmh | NS | |
| 1400 | Utrecht Centraal - Rotterdam Centraal | Intercity | VIRM | NS | Nachtnet |
| 1500 | Amsterdam Centraal - Amersfoort / Deventer | Intercity | ICMm | NS | Rijdt in de daluren naar Deventer |
| 1600 | Schiphol - Enschede | Intercity | ICMm | NS | |
| 1700 | Den Haag Centraal - Enschede | Intercity | ICMm | NS | |
| 1800 | Den Haag Centraal - Leeuwarden | Intercity | ICMm | NS | |
| 2000 | Den Haag Centraal - Utrecht Centraal | Intercity | ICMm | NS | |
| 2100 | Amsterdam Centraal - Den Haag Centraal | Intercity | VIRM | NS | |
| 2200 | Amsterdam Centraal - Vlissingen | Intercity | VIRM | NS | |
| 2300 | Amsterdam Centraal - Vlissingen | Intercity | VIRM | NS | |
| 2400 | Dordrecht - Lelystad Centrum | Intercity | VIRM | NS | |
| 2500 | Roosendaal - Puurs | Stoptrein | MS - 75 | NMBS | |
| 2600 | Amsterdam Centraal - Almere Centrum | Intercity | ICMm | NS | |
| 2800 | Utrecht Centraal - Rotterdam Centraal | Intercity | ICMm | NS | |
| 2900 | Enkhuizen - Maastricht | Intercity | VIRM | NS | |
| 3000 | Nijmegen - Den Helder | Intercity | VIRM | NS | |
| 3100 | Nijmegen - Schiphol | Intercity | VIRM | NS | |
| 3200 | Arnhem - Rotterdam Centraal | Intercity | VIRM | NS | Via Schiphol |
| 3300 | Den Haag Centraal - Hoorn Kersenboogerd | Sprinter | SNG | NS | |
| 3400 | Alkmaar - Haarlem | Intercity | SLT | NS | |
| 3500 | Schiphol - Venlo | Intercity | VIRM | NS | |
| 3600 | Roosendaal - Zwolle | intercity | DDZ | NS | |
| 3700 | Venlo - Dordrecht | Intercity | VIRM | NS | via Schiphol |
| 3800 | Zwolle - Emmen | Sneltrein | GTW | Arriva | RE20 |
| 3900 | Enkhuizen - Heerlen | intercity | VIRM | NS | |
| 4000 | Uitgeest - Rotterdam Centraal | Sprinter | SLT | NS | |
| 4300 | Hoofddorp - Almere Oostvaarders | Sprinter | SNG | NS | |
| 4400 | Deurne - 's-Hertogenbosch / Oss | Sprinter | Flirt | NS | In de spits van/naar Oss |
| 4500 | Amsterdam Centraal - Enkhuizen | Intercity | SLT | NS | |
| 4600 | Leiden - Zwolle | Sprinter | SNG | NS | |
| 4800 | Amsterdam Centraal - Hoorn | Sprinter | SLT | NS | Via Haarlem |
| 4900 | Utrecht Centraal - Almere Centrum | Sprinter | SNG | NS | |
| 5000 | Den Haag Centraal - Dordrecht | Sprinter | SNG | NS | |
| 5100 | Den Haag Centraal - Dordrecht | Sprinter | SNG | NS | Rijdt in de avonduren naar Roosendaal |
| 5200 | Rotterdam Centraal - Dordrecht | Sprinter | SNG | NS | |
| 5400 | Amsterdam Centraal - Zandvoort aan Zee | Sprinter | SLT | NS | |
| 5500 | Utrecht Centraal - Baarn | Sprinter | SNG | NS | |
| 5600 | Utrecht Centraal - Zwolle | Sprinter | SNG | NS | |
| 5700 | Utrecht Centraal - Hoofddorp | Sprinter | SLT | NS | via Hilversum |
| 5800 | Hoofddorp - Amersfoort Vathorst | Sprinter | SNG | NS | |
| 5900 | Roosendaal - Dordrecht | Sprinter | SNG | NS | Rijdt tot 20.00 |
| 6000 | Utrecht - Den Bosch | Sprinter | SLT | NS | |
| 6100 | Vlissingen - Roosendaal | Sprinter | SNG | NS | |
| 6200 | Assen - Groningen | Sprinter | SNG | NS | |
| 6300 | Den Haag Centraal - Haarlem | Sprinter | SNG | NS | |
| 6400 | Weert - Tilburg Universiteit | Sprinter | Flirt | NS | |
| 6600 | Arnhem - Dordrecht | Sprinter | Flirt | NS | |
| 6700 | Utrecht Centraal - Tiel | Sprinter | SLT | NS | |
| 6800 | Den Haag Centraal - Gouda Goverwelle | Sprinter | SLT | NS | |
| 6900 | Den Haag Centraal - Utrecht Centraal | Sprinter | SLT | NS | |
| 7000 | Apeldoorn - Almelo / Enschede | Sprinter | SNG | NS | In de spits enkele treinen van/naar Enschede |
| 7100 | Dordrecht - Gorinchem | Stoptrein | GTW-E | Qbuzz | |
| 7200 | Dordrecht - Geldermalsen | Stoptrein | GTW-E | Qbuzz | |
| 7300 | Breukelen - Rhenen | Sprinter | SNG | NS | |
| 7400 | Driebergen-Zeist - Uitgeest | Sprinter | SNG | NS | |
| 7500 | Ede-Wageningen - Arnhem | Sprinter | Flirt | NS | |
| 7600 | Zutphen - Wijchen | Sprinter | Flirt | NS | |
| 7900 | Zwolle - Enschede | Sprinter | Flirt | Keolis | RS23 |
| 8000 | Zwolle - Emmen | Stoptrein | GTW | Arriva | RS20 |
| 8100 | Groningen - Zwolle | Sprinter | SNG | NS | |
| 8500 | Zwolle - Kampen | Stoptrein | Flirt | Keolis | RS22 |
| 8600 | Alphen aan den Rijn - Gouda | Stoptrein | Flirt | R-Net | |
| 8700 | Alphen aan den Rijn - Gouda | Stoptrein | FLIRT | R-Net | |
| 8800 | Leiden - Utrecht Centraal | Intercity | SLT | NS | |
| 8900 | Leiden - Utrecht Centraal | Sprinter | SLT | NS | |
| 9000 | Lelystad Centrum - Leeuwarden | Sprinter | SNG | NS | |
| 9100 | Amsterdam Centraal - London St. Pancras | Eurostar | Siemens E20 | Eurostar | |
| 9200 | Amsterdam Centraal - Brussel zuid | Intercity | Baureihe 186 + ICRmh | NS | |
| 9300 | Amsterdam Centraal - Parijs | Thalys | Thalys PBA/PBKA | Eurostar | |
| 9900 | Amsterdam Centraal - Bourg St. Marie | Thalys | Thalys PBA/PBKA | Eurostar | |
| 11400 | Rotterdam Centraal - Gouda | Intercity | ICMm | NS | Nachtnet. Reed wanneer de serie 1400 niet rijdt i.v.m. werkzaamheden. |
| 11600 | Schiphol - Amersfoort Schothorst | Intercity | ICMm | NS | |
| 11700 | Den Haag Centraal - Amersfoort Schothorst | Intercity | ICMm | NS | |
| 12600 | Groningen - Amsterdam Centraal | Intercity | ICMm | NS | Rijdt in de nacht van vrijdag en zaterdag, waarbij tussen Groningen en Lelystad overal gestopt wordt. |
| 12900 | Eindhoven Centraal - Maastricht | Intercity | VIRM | NS | Rijdt alleen op zaterdagmorgen |
| 13300 | Den Haag Centraal - Leiden | Sprinter | SLT | NS | rijdt op vrijdag |
| 13800 | Zwolle - Emmen | Sneltrein | GTW | Arriva | RE20 |
| 14300 | Amsterdam Centraal - Lelystad Centrum | Sprinter | SLT | NS | |
| 14400 | Eindhoven - Deurne | Sprinter | Flirt | NS | |
| 14900 | Utrecht Centraal - Almere Centrum | Sprinter | SLT | NS | |
| 15400 | Haarlem - Zandvoort aan Zee | Sprinter | SLT | NS | Rijdt alleen in de zomermaanden |
| 15800 | Amsterdam Centraal - Amersfoort Vathorst | Sprinter | SNG | NS | |
| 16400 | Eindhoven - Weert | Sprinter | Flirt | NS | |
| 16600 | Breda - Dordrecht | Sprinter | Flirt | NS | |
| 17800 | Apeldoorn - Zutphen | Stoptrein | GTW | Arriva | RS30 |
| 17900 | Zwolle - Enschede | Intercity | Flirt | Keolis | IC23. Rijdt alleen overdag op werkdagen |
| 18900 | Maastricht Randwijck - Aachen | Sneltrein | Flirt | Arriva | RE18 |
| 20000 | Arnhem - Düsseldorf Hbf | Stoptrein | Flirt | Abellio | RE19 |
| 20050 | Venlo - Hamm Hbf | Stoptrein | Flirt | Eurobahn | RE13 |
| 20100 | Groningen - Weener | Stoptrein | GTW | Arriva | RS6 |
| 20200 | Enschede - Múnster | Stoptrein | Talent | DB Regio NRW | RB64 |
| 20250 | Enschede - Dortmund Hbf | stoptrein | Talent | DB Regio NRW | RB51 |
| 20350 | Hengelo - Bielefeld | Stoptrein | Flirt | Eurobahn | RB61, stopt niet te Hengelo Oost |
| 21400 | Eindhoven - Utrecht Centraal/ Rotterdam Centraal | Intercity | VIRM | NS | Nachtnet |
| 22200 | Amsterdam - Haarlem | Intercity | SLT | NS | Rijdt in de nacht van vrijdag en zaterdag. |
| 22400 | Utrecht Centraal - Amersfoort Centraal | Intercity | ICMm | NS | Nachtnet |
| 23400 | Utrecht Centraal - Nijmegen | Intercity | VIRM | NS | Nachtnet. Rijdt in de nacht van vrijdag en zaterdag |
| 24400 | Leiden - Amsterdam Bijlmer Arena | Intercity | ICMm | NS | Nachtnet. Reed wanneer de serie 1400 niet rijdt i.v.m. werkzaamheden. |
| 25400 | Haarlem - Zandvoort aan Zee | Sprinter | SLT | NS | Rijdt alleen in de zomermaanden |
| 28300 | Utrecht Centraal - Utrecht Maliebaan | Sprinter | SLT | NS | Museumpendel |
| 30400 | Winterswijk - Apeldoorn | Sneltrein | GTW | Arriva | RE30. Rijdt op werkdagen na 20.00. In het weekend de hele dag. |
| 30700 | Arnhem - Doetinchem | Stoptrein | GTW | Breng | RS32. Rijdt alleen op werkdagen. |
| 30800 | Winterswijk - Zutphen | Stoptrein | GTW | Arriva | RS31 |
| 30900 | Winterswijk - Arnhem | Stoptrein | GTW | Arriva | RS32 |
| 31000 | Almelo - Hardenberg | Stoptrein | Lint | Arriva | RS21 |
| 31100 | Arnhem - Tiel | Stoptrein | GTW | Arriva | RS33 |
| 31200 | Zutphen - Oldenzaal | Stoptrein | Lint | Keolis | RS24 |
| 31300 | Amersfoort - Ede-Wageningen | Stoptrein | Protos/Flirt | Connexxion | RS34 |
| 31400 | Amersfoort - Barneveld Zuid | Stoptrein | Flirt/Protos | Connexxion | RS34. Rijdt niet op zondag. |
| 32000 | Maastricht Randwijck - Kerkrade Centrum | Stoptrein | Flirt | Arriva | RS18 |
| 32200 | Nijmegen - Roermond | Stoptrein | GTW | Arriva | RS11 |
| 32300 | Nijmegen - Venray | Stoptrein | GTW/Lint | Arriva | RS11. Rijdt alleen op werkdagen buiten vakanties. |
| 32400 | Maastricht Randwijck - Roermond | Stoptrein | Flirt | Arriva | RS12 |
| 32500 | Heerlen - Sittard | Stoptrein | GTW | Arriva | RS15 |
| 32700 | Groningen/Maastricht - Schiphol | Intercity | GTW/Flirt | Arriva | Rijdt eenmaal in de week |
| 37000 | Leeuwarden - Sneek | Stoptrein | GTW | Arriva | Rijdt op werkdagen alleen in de spits twee keer per uur als RE3, stopt niet te Mantgum. In daluren en op zaterdag als RS3 eenmaal per uur en stopt wel te Mantgum |
| 37100 | Leeuwarden - Stavoren | Stoptrein | GTW | Arriva | Rijdt in de spits 2 keer per uur, buiten de spits 1 keer per uur. RS3 |
| 37200 | Leeuwarden - Harlingen Haven | Stoptrein | GTW | Arriva | RS2 |
| 37300 | Leeuwarden - Groningen | Sneltrein | GTW | Arriva | RE1 |
| 37400 | Leeuwarden - Groningen | Stoptrein | GTW | Arriva | RS1 |
| 37500 | Groningen - Bad Nieuweschans | Stoptrein | GTW | Arriva | RS6 |
| 37600 | Groningen - Roodeschool/Eemshaven | Stoptrein | GTW | Arriva | RS4. Enkele ritten per dag naar Eemshaven in aansluiting op veerdienst. |
| 37700 | Groningen - Delfzijl | Stoptrein | GTW | Arriva | RS5 |
| 37800 | Groningen - Veendam | Stoptrein | GTW | Arriva | RS7 |
| 37900 | Groningen - Winschoten | Sneltrein | GTW | Arriva | RE6. Rijdt alleen in de spits. |