FLIRT 3 (Connexxion): verschil tussen versies
(Nieuwe pagina aangemaakt met 'Voor de vervanging van GTW 5037 besteld Connexxion twee treinstellen FLIRT 3 bij de Zwitserse fabrikant Stadler. = '''Geschiedenis''' = In 2004 ...') |
(Geschiedenis.) |
||
| Regel 5: | Regel 5: | ||
In 2004 worden door Stadler de eerste 42 treinstellen gebouwd van het type FLIRT (Flinker Leichter Innovativer Regional Triebzug). Deze zijn bestemd voor inzet op de S-Bahnen van Zug en Basel. Het treinstel staat bekend om zijn snelle optrekken, de hoge remkracht en het lage gewicht. Deze treinstellen zijn gebouwd voor een snelheid van 160 kilometer per uur. Op basis van dit treinstel is een modulair concept ontwikkeld, waarbij vele uitvoeringen mogelijk zijn. Na dit succes in Zwitserland, worden ook treinstellen verkocht aan Duitsland, Polen, Noorwegen, Finland, Zweden, Tsjechië, Italië, Estland, Servië, Algerije en Wit-Rusland. De treinstellen voor Estland zijn voorzien van een dieselunit. De treinstellen voor Noorwegen en Zweden zijn gebouwd voor een snelheid van 200 kilometer per uur en hebben een ander design gekregen. In Tsjechië rijdt LEO Express met zeer luxueuze treinstellen. In 2013 kreeg het treinstel een update, zodat het treinstel weer voldoet aan de Europese eisen. Het treinstel krijgt een nieuw design en voldoet beter aan de normen voor botsveiligheid. | In 2004 worden door Stadler de eerste 42 treinstellen gebouwd van het type FLIRT (Flinker Leichter Innovativer Regional Triebzug). Deze zijn bestemd voor inzet op de S-Bahnen van Zug en Basel. Het treinstel staat bekend om zijn snelle optrekken, de hoge remkracht en het lage gewicht. Deze treinstellen zijn gebouwd voor een snelheid van 160 kilometer per uur. Op basis van dit treinstel is een modulair concept ontwikkeld, waarbij vele uitvoeringen mogelijk zijn. Na dit succes in Zwitserland, worden ook treinstellen verkocht aan Duitsland, Polen, Noorwegen, Finland, Zweden, Tsjechië, Italië, Estland, Servië, Algerije en Wit-Rusland. De treinstellen voor Estland zijn voorzien van een dieselunit. De treinstellen voor Noorwegen en Zweden zijn gebouwd voor een snelheid van 200 kilometer per uur en hebben een ander design gekregen. In Tsjechië rijdt LEO Express met zeer luxueuze treinstellen. In 2013 kreeg het treinstel een update, zodat het treinstel weer voldoet aan de Europese eisen. Het treinstel krijgt een nieuw design en voldoet beter aan de normen voor botsveiligheid. | ||
| − | In april 2016 besteld Connexxion twee treinstellen bij Stadler. De bestelling is nodig vanwege het gestegen reizigersaantallen. De keus voor de FLIRT wordt gedaan omdat treinstellen van de bestaande series GTW niet meer toegelaten worden in Nederland. De 5037 zal na aflevering van de twee nieuwe treinstellen overgedaan aan Arriva, dat het treinstel zal gaan inzetten tussen [[Zwolle]] en [[Emmen]]. | + | In april 2016 besteld Connexxion twee treinstellen bij Stadler. De bestelling is nodig vanwege het gestegen reizigersaantallen. De keus voor de FLIRT wordt gedaan omdat treinstellen van de bestaande series GTW niet meer toegelaten worden in Nederland. De 5037 zal na aflevering van de twee nieuwe treinstellen overgedaan aan Arriva, dat het treinstel zal gaan inzetten tussen [[Zwolle]] en [[Emmen]]. Zo ver komt het echter niet. Het treinstel gaat al in december 2016 naar Arriva. Tijdelijk komen er [[GTW (Breng)|twee GTW's]] van Breng de 5037 vervangen. In 2018 zullen de twee nieuwe treinstellen afgeleverd gaan worden. |
| Regel 83: | Regel 83: | ||
= '''Afleverdata''' = | = '''Afleverdata''' = | ||
| − | {| class="wikitable | + | {| class="wikitable" style="width:40em;" |
! Nummer | ! Nummer | ||
! Aflevering | ! Aflevering | ||
Versie van 13 apr 2017 23:02
Voor de vervanging van GTW 5037 besteld Connexxion twee treinstellen FLIRT 3 bij de Zwitserse fabrikant Stadler.
Inhoud
Geschiedenis
In 2004 worden door Stadler de eerste 42 treinstellen gebouwd van het type FLIRT (Flinker Leichter Innovativer Regional Triebzug). Deze zijn bestemd voor inzet op de S-Bahnen van Zug en Basel. Het treinstel staat bekend om zijn snelle optrekken, de hoge remkracht en het lage gewicht. Deze treinstellen zijn gebouwd voor een snelheid van 160 kilometer per uur. Op basis van dit treinstel is een modulair concept ontwikkeld, waarbij vele uitvoeringen mogelijk zijn. Na dit succes in Zwitserland, worden ook treinstellen verkocht aan Duitsland, Polen, Noorwegen, Finland, Zweden, Tsjechië, Italië, Estland, Servië, Algerije en Wit-Rusland. De treinstellen voor Estland zijn voorzien van een dieselunit. De treinstellen voor Noorwegen en Zweden zijn gebouwd voor een snelheid van 200 kilometer per uur en hebben een ander design gekregen. In Tsjechië rijdt LEO Express met zeer luxueuze treinstellen. In 2013 kreeg het treinstel een update, zodat het treinstel weer voldoet aan de Europese eisen. Het treinstel krijgt een nieuw design en voldoet beter aan de normen voor botsveiligheid.
In april 2016 besteld Connexxion twee treinstellen bij Stadler. De bestelling is nodig vanwege het gestegen reizigersaantallen. De keus voor de FLIRT wordt gedaan omdat treinstellen van de bestaande series GTW niet meer toegelaten worden in Nederland. De 5037 zal na aflevering van de twee nieuwe treinstellen overgedaan aan Arriva, dat het treinstel zal gaan inzetten tussen Zwolle en Emmen. Zo ver komt het echter niet. Het treinstel gaat al in december 2016 naar Arriva. Tijdelijk komen er twee GTW's van Breng de 5037 vervangen. In 2018 zullen de twee nieuwe treinstellen afgeleverd gaan worden.
Technische gegevens
FLIRT-II
De treinstellen hebben een lengte van 45,70 meter over de buffers en tussen de draaistellen een lengte van 17,60 meter. Onbeladen hebben de treinstellen een massa 81 ton en beladen een massa van 107 ton. Er zijn 104 zitplaatsen en 12 klapzittingen. De fabrikant van de remmen is Dako en de remopschriften zijn DK-R-A-E-Mg. De treinstellen hebben een maximumsnelheid van 160 km/h, maar zullen worden toegelaten voor een snelheid van 140 kilometer per uur. De treinstellen zijn geschikt voor 1,5 kV gelijkstroom.
Uitvoering
De stellen hebben een vacuümtoilet en stopcontacten met USB-aansluitingen
De treinstellen zijn lichtblauw. De draaistellen tussen de bakken zijn jacobsdraaistellen.
Inzet
Onderhoud
De treinstellen krijgen hun onderhoud in de eigen werkplaats van Connexxion op Amersfoort Bokkenduinen.
Inzet per dienstregelingsjaar
Revisie
Bijzondere uitvoeringen
Wijzigingen
Vernummeringen
Schadegevallen
Bakwisselingen
Afvoer
Sloop
Museummaterieel
Afleverdata
| Nummer | Aflevering | In dienst | Terzijde | Sloop(rit) |
|---|---|---|---|---|
| 50 | ||||
| 50 |