Culemborg: verschil tussen versies
| Regel 43: | Regel 43: | ||
== '''Stoppende treinen''' == | == '''Stoppende treinen''' == | ||
| − | In de huidige [[Dienstregeling | + | In de huidige [[Dienstregeling 2024|dienstregeling (2024)]] stoppen de volgende treinseries te Culemborg: |
{| class="wikitable" style="width:55em;" | {| class="wikitable" style="width:55em;" | ||
| Regel 53: | Regel 53: | ||
| '''6000''' | | '''6000''' | ||
| [[Utrecht Centraal]] | | [[Utrecht Centraal]] | ||
| − | | [[ | + | | [['s-Hertogenbosch]] |
| [[SLT (SprinterLight Train)|SLT]] | | [[SLT (SprinterLight Train)|SLT]] | ||
|- | |- | ||
| − | | ''' | + | | '''6700''' |
| Utrecht Centraal | | Utrecht Centraal | ||
| − | | [[ | + | | [[Tiel]] |
| SLT | | SLT | ||
|- | |- | ||
Versie van 21 feb 2024 21:25
Culemborg is een van de stations in de provincie Gelderland. De verkorting van het station is Cl.
Inhoud
Geschiedenis
Eerste station
Het stationsgebouw is van het type vijfde klas van de Staatsspoorwegen (type Houten), welke is ontworpen door K.H. van Brederode. Dit station bestaat uit een middendeel dat dwars op de sporen staat en aan weerszijden van dit deel zijn twee kleine vleugels gebouwd. Deze vleugels zijn smaller dan het middendeel. Het gebouw is opgetrokken uit bakstenen. Op de begane grond is een wachtkamer en het plaatskaartenkantoor. Voor het bedienen van seinen en wissels wordt een Post T ingericht in het station.
Het stationsgebouw is in 1974 gesloopt.
Tweede station
Op 19 september 1974 officieel geopend.
Laad- en losplaats
Locomotiefdepot
Spoorlijnen
Het station is gelegen aan de Staatslijn H (Utrecht - Boxtel).
Dienstregeling
Stoppende treinen
In de huidige dienstregeling (2024) stoppen de volgende treinseries te Culemborg:
| Treinserienummer | Beginpunt | Eindpunt | Materieel |
|---|---|---|---|
| 6000 | Utrecht Centraal | 's-Hertogenbosch | SLT |
| 6700 | Utrecht Centraal | Tiel | SLT |
Passerende treinen
In de huidige dienstregeling (2020) passeren de volgende treinseries te Culemborg:
| Treinserienummer | Beginpunt | Eindpunt | Materieel |
|---|---|---|---|
| 800 | Maastricht | Alkmaar/(Schagen) | VIRM |
| 2900 | Enkhuizen | Maastricht | VIRM |
| 3500 | Schiphol | Venlo | VIRM |
| 3900 | Enkhuizen | Heerlen | VIRM |
| Spoorwegstations aan de spoorlijn Utrecht Centraal - Boxtel (Cursief: toekomstig station en/of voormalig station) |
|---|
|
-0,2: Utrecht Centraal · 0,0: Utrecht Staatsspoor · 2: Utrecht Vaartsche Rijn · 2,5: Utrecht Lunetten1ste · 3,6: Utrecht Lunetten · 7,3: Houten · 9,3: Houten Castellum · 12,1: Schalkwijk · 18,0: Culemborg · 22,0: Tricht · 25,8: Geldermalsen · 31,1: Waardenburg · 34,4: Zaltbommel · 41,5: Hedel · 4,: 's-Hertogenbosch-Maaspoort · 47,9: 's-Hertogenbosch · 51,8: Vught · 56,8: Esch · 60,1: Boxtel |