Eindhoven Strijp-S: verschil tussen versies
| Regel 7: | Regel 7: | ||
Het station werd op 23 september 1971 geopend. De openingsplechtigheid vond plaats met een [[U - Treinstellen Plan U|Plan U]]. Dit treinstel was afkomstig uit Utrecht en reed via Eindhoven naar Philips via het Philipsspoor. De genodigden werden bij het Philips ontspanningscentrum opgehaald. De genodigden werden naar Beukenlaan gereden, waar de openingsceremonie plaats vond. De genodigden werden met het Plan U treinstel teruggebracht naar Philips, waarop het treinstel naar Utrecht terugkeerde. | Het station werd op 23 september 1971 geopend. De openingsplechtigheid vond plaats met een [[U - Treinstellen Plan U|Plan U]]. Dit treinstel was afkomstig uit Utrecht en reed via Eindhoven naar Philips via het Philipsspoor. De genodigden werden bij het Philips ontspanningscentrum opgehaald. De genodigden werden naar Beukenlaan gereden, waar de openingsceremonie plaats vond. De genodigden werden met het Plan U treinstel teruggebracht naar Philips, waarop het treinstel naar Utrecht terugkeerde. | ||
| + | |||
| + | Eind juni 2014 wordt begonnen met het opknappen van het station. Er worden afbeeldingen van plaatselijke kunstenaars geplaatst. | ||
| Regel 21: | Regel 23: | ||
! Materieel | ! Materieel | ||
|- | |- | ||
| − | | 5200 | + | | '''5200''' |
| − | | Tilburg Universiteit | + | | [[Tilburg West|Tilburg Universiteit]] |
| − | | Eindhoven | + | | [[Eindhoven|Eindhoven]] |
| − | | SLT | + | | [[SLT (SprinterLight Train)|SLT]] |
|- | |- | ||
| − | | 9600 | + | | '''9600''' |
| − | | | + | | [[Deurne|Deurne]] |
| − | | | + | | Den Bosch |
| − | | | + | | [[V - Treinstellen Plan V|Plan V]]/[[SGM - Treinstellen type SGM|SGM]]/[[DD-AR - Treinstammen DD-AR|DDZ]] |
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| − | |||
== '''Passerende treinen''' == | == '''Passerende treinen''' == | ||
| Regel 44: | Regel 45: | ||
! Materieel | ! Materieel | ||
|- | |- | ||
| − | | 800 | + | | '''800''' |
| − | | Maastricht | + | | [[Maastricht|Maastricht]] |
| − | | Alkmaar/(Schagen) | + | | [[Alkmaar|Alkmaar]]/[[Schagen|(Schagen)]] |
| − | | VIRM | + | | [[IRM (Inter Regio Materieel)|VIRM]] |
|- | |- | ||
| − | | 3500 | + | | '''3500''' |
| Schiphol | | Schiphol | ||
| − | | Heerlen | + | | [[Heerlen|Heerlen]] |
| VIRM | | VIRM | ||
|- | |- | ||
Versie van 28 nov 2014 18:52
Eindhoven Beukenlaan is een van de stations in Eindhoven. De verkorting van het station is Ehb.
Geschiedenis
Het station werd op 23 september 1971 geopend. De openingsplechtigheid vond plaats met een Plan U. Dit treinstel was afkomstig uit Utrecht en reed via Eindhoven naar Philips via het Philipsspoor. De genodigden werden bij het Philips ontspanningscentrum opgehaald. De genodigden werden naar Beukenlaan gereden, waar de openingsceremonie plaats vond. De genodigden werden met het Plan U treinstel teruggebracht naar Philips, waarop het treinstel naar Utrecht terugkeerde.
Eind juni 2014 wordt begonnen met het opknappen van het station. Er worden afbeeldingen van plaatselijke kunstenaars geplaatst.
Spoorlijnen
Stoppende treinen
In de huidige dienstregeling (2014) stoppen de volgende treinseries te Eindhoven Beukenlaan:
| Treinserienummer | Beginpunt | Eindpunt | Materieel |
|---|---|---|---|
| 5200 | Tilburg Universiteit | Eindhoven | SLT |
| 9600 | Deurne | Den Bosch | Plan V/SGM/DDZ |
Passerende treinen
In de huidige dienstregeling (2014) rijden de volgende treinseries voorbij Eindhoven Beukenlaan:
| Treinserienummer | Beginpunt | Eindpunt | Materieel |
|---|---|---|---|
| 800 | Maastricht | Alkmaar/(Schagen) | VIRM |
| 3500 | Schiphol | Heerlen | VIRM |