Spoorlijn Leeuwarden - Stavoren: verschil tussen versies

Uit Somda RailWiki
Naar navigatie springenNaar zoeken springen
(vervanging TPRB door VCVL.)
(Vervanging TPRB door VCVL)
Regel 25: Regel 25:
  
  
In juni 2016 wordt begonnen met het vervangen van de [[Ter Plaatse Bediende Relaisbeveiliging (TBRP)]] door [[Vereenvoudigde Centrale Verkeersleiding (VCVL)]]. Op 26 juni 2016 komt deze nieuwe beveiliging in dienst. De kruisingstations van [[Mantgum]], [[Sneek Noord]] en [[Workum]] blijven de vaste aankomstsporen houden. Na vertrek van een trein gaat het wissel terug naar de voorkeursstand en komt het sein weer veilig als het vaste aankomstspoor vrij is. De maximumsnelheid tussen Boksum en [[Mantgum]] wordt tegelijkertijd verhoogd van 100 naar 130 kilometer per uur. Alle overpaden die op het traject aanwezig zijn op de stations worden voorzien van overwegbomen. De infrarood afstandsbedieningen en de sleutelkastjes op het station voor de TPRB worden verwijderd.  
+
Op 24 juni 2016 wordt begonnen met het vervangen van de [[Ter Plaatse Bediende Relaisbeveiliging (TBRP)]] door [[Vereenvoudigde Centrale Verkeersleiding (VCVL)]]. Op 29 juni 2016 komt deze nieuwe beveiliging in dienst. De kruisingstations van [[Mantgum]], [[Sneek Noord]] en [[Workum]] blijven de vaste aankomstsporen houden. Na vertrek van een trein gaat het wissel terug naar de voorkeursstand en komt het sein weer veilig als het vaste aankomstspoor vrij is. De maximumsnelheid tussen Boksum en [[Mantgum]] wordt tegelijkertijd verhoogd van 100 naar 130 kilometer per uur. Alle overpaden die op het traject aanwezig zijn op de stations worden voorzien van overwegbomen. De infrarood afstandsbedieningen en de sleutelkastjes op het station voor de TPRB worden verwijderd.  
  
  

Versie van 7 nov 2016 15:51

De spoorlijn tussen Leeuwarden en Stavoren is aangelegd als verbinding tussen de Enkhuizen en de noordelijke provincies door de HSM. De spoorlijn heeft een lengte van 50.2 kilometer.

Geschiedenis

Aanleg

Beveiliging


De beveiliging is een VPI beveiliging met een VPT procesleiding.




Op 24 juni 2016 wordt begonnen met het vervangen van de Ter Plaatse Bediende Relaisbeveiliging (TBRP) door Vereenvoudigde Centrale Verkeersleiding (VCVL). Op 29 juni 2016 komt deze nieuwe beveiliging in dienst. De kruisingstations van Mantgum, Sneek Noord en Workum blijven de vaste aankomstsporen houden. Na vertrek van een trein gaat het wissel terug naar de voorkeursstand en komt het sein weer veilig als het vaste aankomstspoor vrij is. De maximumsnelheid tussen Boksum en Mantgum wordt tegelijkertijd verhoogd van 100 naar 130 kilometer per uur. Alle overpaden die op het traject aanwezig zijn op de stations worden voorzien van overwegbomen. De infrarood afstandsbedieningen en de sleutelkastjes op het station voor de TPRB worden verwijderd.


Wijzigingen

Stations

Leeuwarden



Aansluitingen

Ingebruikname

Dienstregeling

Opening

Ongevallen