Moerdijk

Uit Somda RailWiki
Versie door Taigagaai (overleg | bijdragen) op 24 mei 2016 om 08:30 (Bediening bij klanten)
Naar navigatie springenNaar zoeken springen

Het industriegebied in Moerdijk is door middel van een stamlijn aangesloten op het emplacement van Lage Zwaluwe. De verkorting van het industriegebied is Mdk.

Spooraansluitingen

  • Attero

Vuilvervoer. Per 1 april stopt Locon met het rijden van vuiltreinen uit Sloe.

  • Coatex

Ketelwagens

  • CCT

Combined Cargo Terminal voor containers. Op het terrein liggen twee lange sporen en een kadespoor. Deze zijn in aangelegd. In 2005 en 2006 rijdt DB Schenker een containertrein vanaf de terminal naar naar de Maasvlakte. In 2007 neemt ACTS deze dienst over en rijdt deze tot 200. In 2009 rijdt Veolia enkele maanden deze trein. Ook DB Schenker komt dat jaar weer in Moerdijk met een containertrein uit Antwerpen. Tussen 2007 en 2011 werd ook gebruik gemaakt van het wagenladingvervoer van SBB Cargo naar Zwitserland. Hiermee werd aluminium afgevoerd. Van tot februari 2013 verstuurd het bedrijf dagelijks enkele containerdraagwagens met bulkcontainers beladen met plastic korrels. Sinds 7 september 2015 wordt de terminal drie keer per week bediend door Locon met een containertrein naar het Italiaanse Milano Segrate. Deze trein wordt met een G1206 naar Lage Zwaluwe gebracht, vanwaar een locomotief van de Baureihe 189 de trein overneemt. Vanaf 28 november 2015 rijdt Locon een containershuttle tussen Moerdijk en het Poolse Wroclaw. De containers gaan door naar Engeland. Dit vervoer is afkomstig van de Holland Container Terminal in de Amsterdamse Westhaven. Deze trein rijdt drie keer per twee weken.

  • Cronimet

Voormalig Cronifer. In 1994 koopt het bedrijf de voormalige rangeerlocomotief 633 van de NS. In 200 raakt de locomotief defect en wordt in 2005 vervangen door de 691. In 2015 worden de beide locomotieven verkocht aan HSL Logistik. In 2006 rijdt de laatste trein. Op 4 juni 2015 wordt het bedrijf echter weer bediend door diesellocomotief 6442. De locomotief plaatst twee beladen wagons type Eaos met schroot uit Volklingen.

  • GCA

Het bedrijf GCA is gevestigd aan de en heeft sinds een spooraansluiting. Het bedrijf reinigt ketelwagens na het vervoer van diverse chemische producten.

  • Dr. W. Kolb


  • Namascor


  • Omya

Sinds heeft het bedrijf een spooraansluiting. Er worden knikketelwagens met kalkslurry naar papierfabriek Burgo Ardennes in het Belgische Virton verzonden. Tot december 2012 gingen deze wagons met het Unit cargo verkeer mee naar België. Vanaf die tijd rijdt er twee keer per week een trein van Moerdijk naar Virton. Tussen Moerdijk en Lage Zwaluwe wordt de trein gereden met een 6400 van DB Cargo. Vanaf Lage Zwaluwe wordt de trein getrokken door twee locomotieven Reeks 77 van de NMBS.

  • Shell


  • Solines

Het bedrijf Solines is gevestigd aan de en heeft sinds een spooraansluiting. Het bedrijf ontvangt buizen uit met wagons van de types Eaos, Eanos.

  • Wupperman Staal Nederland

Wupperman heeft sinds een spooraansluiting. Het bedrijf is gevestigd aan de . Het bedrijf ontvangt in schuifwandwagens Habbiins staalproducten uit het Oostenrijkse Wolfurt.

  • Losweg


Tussen april en juni 2015 worden door overslagbedrijf OBM petroleumcokes afgevoerd in zelflossers type Fcs en Tds. Na die tijd vervoerd het bedrijf petroleumcokes in zelflossers van het type Tads.