Standaardstation Beilen: verschil tussen versies
Uit Somda RailWiki
Naar navigatie springenNaar zoeken springen (Openingsdatum Didam en Wehl toegevoegd.) |
(Openingsdata toegevoegd.) |
||
| Regel 1: | Regel 1: | ||
Door C. Douma ontworpen. Eenvoudigere variant ten opzichte van het voorgaande type. De stations bestaan uit een wachtruimte met tegenover de ingang de loketten. Achter de loketten is een kantoorruimte met kantine, bergingen en toilet. | Door C. Douma ontworpen. Eenvoudigere variant ten opzichte van het voorgaande type. De stations bestaan uit een wachtruimte met tegenover de ingang de loketten. Achter de loketten is een kantoorruimte met kantine, bergingen en toilet. | ||
| − | In het najaar van 1972 en voorjaar van 1973 zijn de stations van [[Veenwouden]], [[Buitenpost]], [[Akkrum]], [[Didam]], [[Wehl]], [[Wijchen]] en [[Ravenstein]] gebouwd. | + | In het najaar van 1972 en voorjaar van 1973 zijn de stations van [[Veenwouden]], [[Buitenpost]], [[Akkrum]], [[Didam]], [[Wehl]], [[Wijchen]] en [[Ravenstein]] gebouwd. Al deze stations, met uitzondering van Akkrum, zijn in oktober 1973 geopend. |
Er zijn in totaal 18 stations van dit type gebouwd, waarvan er zes zijn gesloopt. | Er zijn in totaal 18 stations van dit type gebouwd, waarvan er zes zijn gesloopt. | ||
| Regel 35: | Regel 35: | ||
|- | |- | ||
| style="font-weight: bold;" | [[Buitenpost]] | | style="font-weight: bold;" | [[Buitenpost]] | ||
| − | | 1973 | + | | oktober 1973 |
| n.v.t. | | n.v.t. | ||
|- | |- | ||
| Regel 55: | Regel 55: | ||
|- | |- | ||
| style="font-weight: bold;" | [[Ravenstein]] | | style="font-weight: bold;" | [[Ravenstein]] | ||
| − | | 1973 | + | | oktober 1973 |
| n.v.t. | | n.v.t. | ||
|- | |- | ||
| Regel 63: | Regel 63: | ||
|- | |- | ||
| style="font-weight: bold;" | [[Veenwouden]] | | style="font-weight: bold;" | [[Veenwouden]] | ||
| − | | 1973 | + | | oktober 1973 |
| n.v.t. | | n.v.t. | ||
|- | |- | ||
| Regel 75: | Regel 75: | ||
|- | |- | ||
| style="font-weight: bold;" | [[Wijchen]] | | style="font-weight: bold;" | [[Wijchen]] | ||
| − | | 1973 | + | | oktober 1973 |
| n.v.t. | | n.v.t. | ||
|- | |- | ||
Huidige versie van 26 apr 2019 om 11:59
Door C. Douma ontworpen. Eenvoudigere variant ten opzichte van het voorgaande type. De stations bestaan uit een wachtruimte met tegenover de ingang de loketten. Achter de loketten is een kantoorruimte met kantine, bergingen en toilet.
In het najaar van 1972 en voorjaar van 1973 zijn de stations van Veenwouden, Buitenpost, Akkrum, Didam, Wehl, Wijchen en Ravenstein gebouwd. Al deze stations, met uitzondering van Akkrum, zijn in oktober 1973 geopend.
Er zijn in totaal 18 stations van dit type gebouwd, waarvan er zes zijn gesloopt.
| Station | Opening | Sloop |
|---|---|---|
| Akkrum | 1973 | n.v.t. |
| Barneveld Centrum | 1978 | n.v.t. |
| Beilen | 13 februari 1970 | n.v.t. |
| Best | 1977 | 2000 |
| Borne | 1975 | n.v.t. |
| Breukelen | 1980 | 2001 |
| Buitenpost | oktober 1973 | n.v.t. |
| Didam | 10 oktober 1973 | december 2004 |
| Grijpskerk | 1976 | 2006 |
| Grou-Irnsum | 1976 | n.v.t. |
| Raalte | 1978 | n.v.t. |
| Ravenstein | oktober 1973 | n.v.t. |
| Tegelen | 1974 | 1997 |
| Veenwouden | oktober 1973 | n.v.t. |
| Venray | 1976 | n.v.t. |
| Wehl | 10 oktober 1973 | 2010 |
| Wijchen | oktober 1973 | n.v.t. |
| Zuidhorn | 1976 | n.v.t. |