Dienstregeling 1976/1977: verschil tussen versies
k (Beveiligde "Dienstregeling 1976/1977" ([Hernoemen=Alleen beheerders toestaan] (vervalt niet))) |
(Internationaal.) |
||
| (Een tussenliggende versie door dezelfde gebruiker niet weergegeven) | |||
| Regel 13: | Regel 13: | ||
'''West-Nederland''' | '''West-Nederland''' | ||
| − | Door de opening van de verbindingsbogen tussen de Oude Lijn en Den Haag Centraal vindt er een verandering plaats in de stoptreinen die tussen [[Rotterdam Centraal|Rotterdam]] en [[Leiden Centraal|Leiden]] rijden. De vier stoptreinen (serie en serie ) die ieder kwartier tussen beide plaatsen rijdt, wordt veranderd in een halfuursdienst. De serie blijft bestaan. De andere twee treinen tussen Rotterdam en Leiden worden geknipt en eindigen en vertrekken vanuit Den Haag Centraal. Tussen Leiden en Den Haag Centraal gaat de serie 5300 rijden. Tussen Den Haag Centraal en Rotterdam Centraal gaat de nieuwe serie 5100 rijden. In Leiden zal een cross-platform overstap mogelijk zijn tussen de serie 5400 (Amsterdam Centraal - Dordrecht) en 100/2100 (Amsterdam Centraal - Brussel/Vlissingen). Een aantal | + | Door de opening van de verbindingsbogen tussen de Oude Lijn en Den Haag Centraal vindt er een verandering plaats in de stoptreinen die tussen [[Rotterdam Centraal|Rotterdam]] en [[Leiden Centraal|Leiden]] rijden. De vier stoptreinen (serie en serie ) die ieder kwartier tussen beide plaatsen rijdt, wordt veranderd in een halfuursdienst. De serie blijft bestaan. De andere twee treinen tussen Rotterdam en Leiden worden geknipt en eindigen en vertrekken vanuit Den Haag Centraal. Tussen Leiden en Den Haag Centraal gaat de serie 5300 rijden. Tussen Den Haag Centraal en Rotterdam Centraal gaat de nieuwe serie 5100 rijden. In Leiden zal een cross-platform overstap mogelijk zijn tussen de serie 5400 (Amsterdam Centraal - Dordrecht) en 100/2100 (Amsterdam Centraal - Brussel/Vlissingen). Een aantal stoptreinen van de serie 5300 zal in de spits doorrijden naar Amsterdam Centraal. Tussen Rotterdam Centraal en Dordrecht zal in de daluren een zesde trein gaan rijden. |
| Regel 38: | Regel 38: | ||
'''Internationaal''' | '''Internationaal''' | ||
| − | De treinen uit Keulen naar Rotterdam Centraal (serie 2500) wordt doorgetrokken naar Den Haag Centraal. | + | De treinen uit Keulen naar Rotterdam Centraal (serie 2500) wordt doorgetrokken naar Den Haag Centraal. De frequentie van de treinen tussen Enschede en Gronau wordt verlaagd tot slechts 1 trein per dag. |
| Regel 67: | Regel 67: | ||
=='''Nieuwe stations'''== | =='''Nieuwe stations'''== | ||
| − | + | Er zullen in deze dienstregeling geen nieuwe stations worden geopend, wel staan er een aantal vernieuwingen op de rol. | |
[[Categorie:Dienstregeling 1976/1977]] | [[Categorie:Dienstregeling 1976/1977]] | ||
Huidige versie van 12 aug 2021 om 13:41
De dienstregeling 1976/1977 loopt van 30 mei 1976 tot en met 21 mei 1977.
Inhoud
Algemeen
De dienstregeling van dit jaar kenmerkt zich door een aantal wijzigingen rondom Den Haag, waar een tweetal verbindingsbogen tussen de Oude Lijn en het station Den Haag Centraal zijn aangelegd.
Dienstuitvoering
West-Nederland
Door de opening van de verbindingsbogen tussen de Oude Lijn en Den Haag Centraal vindt er een verandering plaats in de stoptreinen die tussen Rotterdam en Leiden rijden. De vier stoptreinen (serie en serie ) die ieder kwartier tussen beide plaatsen rijdt, wordt veranderd in een halfuursdienst. De serie blijft bestaan. De andere twee treinen tussen Rotterdam en Leiden worden geknipt en eindigen en vertrekken vanuit Den Haag Centraal. Tussen Leiden en Den Haag Centraal gaat de serie 5300 rijden. Tussen Den Haag Centraal en Rotterdam Centraal gaat de nieuwe serie 5100 rijden. In Leiden zal een cross-platform overstap mogelijk zijn tussen de serie 5400 (Amsterdam Centraal - Dordrecht) en 100/2100 (Amsterdam Centraal - Brussel/Vlissingen). Een aantal stoptreinen van de serie 5300 zal in de spits doorrijden naar Amsterdam Centraal. Tussen Rotterdam Centraal en Dordrecht zal in de daluren een zesde trein gaan rijden.
Midden-Nederland
Oost-Nederland
Noord-Nederland
Zuid-Nederland
Internationaal
De treinen uit Keulen naar Rotterdam Centraal (serie 2500) wordt doorgetrokken naar Den Haag Centraal. De frequentie van de treinen tussen Enschede en Gronau wordt verlaagd tot slechts 1 trein per dag.
Wijzigingen in materieelinzet
Wijzigingen in treinseries
Nieuwe treinseries
Vervallen treinseries
Wijzigingen in infrastructuur
Ingaande deze dienstregelingen zullen twee verbindingsbogen ter hoogte van Den Haag Centraal in gebruik worden genomen. Hiermee is het mogelijk om vanuit dit station naar de Oude Lijn in de richting van Leiden en Rotterdam te rijden.
Nieuwe stations
Er zullen in deze dienstregeling geen nieuwe stations worden geopend, wel staan er een aantal vernieuwingen op de rol.