Spoorlijn 54 (Mechelen - Terneuzen): verschil tussen versies
Geen bewerkingssamenvatting |
Dienstregeling. |
||
| Regel 38: | Regel 38: | ||
Op 3 september 1944 wordt de treindienst tijdelijk gestaakt. Op 1 november 1944 is de treindienst weer hervat. Er rijden twee treinen, elke bestaande uit zes rijtuigen, per dag tussen Temse en Terneuzen, in afwachting van het herstel van de brug over de Schelde bij Temse. | Op 3 september 1944 wordt de treindienst tijdelijk gestaakt. Op 1 november 1944 is de treindienst weer hervat. Er rijden twee treinen, elke bestaande uit zes rijtuigen, per dag tussen Temse en Terneuzen, in afwachting van het herstel van de brug over de Schelde bij Temse. | ||
Vanaf 5 oktober 1959 zijn de Belgische stoomlocomotieven tussen Sint-Niklaas en Terneuzen vervangen door diesellocomotieven van de NS. | |||
Versie van 12 jan 2025 19:08
De Belgische spoorlijn 54 loopt vanaf Mechelen naar Terneuzen. De spoorlijn heeft een lengte van 66,7 kilometer.
Geschiedenis
Op 7 oktober 1951 wordt het treinverkeer voor reizigers tussen Hulst en Terneuzen gestaakt. In mei of juni 1968 wordt ook de spoorlijn voor het goederenverkeer gesloten.
Aanleg
Bij Sluiskil wordt een brug gebouwd. Deze wordt op 19 mei 1940 opgeblazen door Franse troepen om de opmars van de Duitse troepen te vertragen. Bijna 3,5 jaar later, op 15 november 1943, is de brug hersteld. De brug bij Sluiskil wordt op 11 september 1944 nogmaals opgeblazen. In 1948 wordt de herstelde en verbrede brug weer in gebruik genomen. In 196 wordt begonnen met de bouw van een nieuwe, hogere draaibrug. Op 18 maart 1968 komt deze nieuwe brug in dienst. Amper 2 weken later is deze nieuwe brug defect en wordt er voor een week gebruik gemaakt van de oude brug. Deze oude brug is in 196 gesloopt.
Beveiliging
Opening & ingebruikname
Wijzigingen
Stations
Aansluitingen
Dienstregeling
Op 3 september 1944 wordt de treindienst tijdelijk gestaakt. Op 1 november 1944 is de treindienst weer hervat. Er rijden twee treinen, elke bestaande uit zes rijtuigen, per dag tussen Temse en Terneuzen, in afwachting van het herstel van de brug over de Schelde bij Temse.
Vanaf 5 oktober 1959 zijn de Belgische stoomlocomotieven tussen Sint-Niklaas en Terneuzen vervangen door diesellocomotieven van de NS.
Ongevallen
Sluiting & opbraak
Op 7 oktober 1951 wordt het treinverkeer voor reizigers tussen Hulst en Terneuzen gestaakt. In mei of juni 1968 wordt ook de spoorlijn voor het goederenverkeer gesloten. De spoorlijn is tussen 19 en 19 gedeeltelijk opgebroken.
|
Bronnen, Referenties en/of Voetnoten
|