Spoorlijn Tzummarum - Franeker: verschil tussen versies

Uit Somda RailWiki
Naar navigatie springenNaar zoeken springen
k (Beveiligde "Spoorlijn Tzummarum - Franeker" ([Hernoemen=Alleen beheerders toestaan] (vervalt niet)))
 
Regel 1: Regel 1:
Door de [[Noord-Friesche Locaalspoorweg-Maatschappij (NFLS)]] worden vanuit [[Leeuwarden]] diverse spoorlijnen naar het noorden van Friesland aangelegd. Bij [[Tzummarum]] is een zijtak van de [[spoorlijn Stiens - Harlingen]] aangelegd naar [[Franeker Halte|Franeker]]. Ondanks plannen is er geen aansluiting gemaakt op de spoorlijn van [[staatslijn B (Harlingen Haven - Nieuweschans)|Harlingen naar Groningen]] via [[Dronrijp]]. De spoorlijn had een lengte van ongeveer 7 kilometer.  
+
Door de [[NFLS (Noord-Friesche Locaalspoorweg-Maatschappij)]] worden vanuit [[Leeuwarden]] diverse spoorlijnen naar het noorden van Friesland aangelegd. Bij [[Tzummarum]] is een zijtak van de [[spoorlijn Stiens - Harlingen]] aangelegd naar [[Franeker Halte|Franeker]]. Ondanks plannen is er geen aansluiting gemaakt op de spoorlijn van [[staatslijn B (Harlingen Haven - Nieuweschans)|Harlingen naar Groningen]] via [[Dronrijp]]. De spoorlijn had een lengte van ongeveer 7 kilometer.  
  
 
='''Geschiedenis'''=
 
='''Geschiedenis'''=

Huidige versie van 31 dec 2023 om 22:00

Door de NFLS (Noord-Friesche Locaalspoorweg-Maatschappij) worden vanuit Leeuwarden diverse spoorlijnen naar het noorden van Friesland aangelegd. Bij Tzummarum is een zijtak van de spoorlijn Stiens - Harlingen aangelegd naar Franeker. Ondanks plannen is er geen aansluiting gemaakt op de spoorlijn van Harlingen naar Groningen via Dronrijp. De spoorlijn had een lengte van ongeveer 7 kilometer.

Geschiedenis

Aanleg

Beveiliging


Opening & ingebruikname

Op 1 oktober 1903 is de spoorlijn geopend.


Wijzigingen

Stations

De spoorlijn heeft in totaal 3 stations gekend. Alleen het station van Harlingen is nog in dienst.

Tzummarum

Het station lag op kilometer punt 0,0.

Dongjum

De halte lag op kilometer punt 4,0.

Franeker Halte

De halte lag op kilometer punt 7,0.


Aansluitingen

Dienstregeling

Ongevallen

Sluiting & opbraak

De spoorlijn is op 8 oktober 1933 gesloten voor het vervoer van reizigers. Het goederenvervoer is op gestaakt. In 193 wordt begonnen met de opbraak van de spoorlijn.